OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » AUTOPATIE PRO ROSTLINY

AUTOPATIE - léčba nemocí rostlin

Autopatii je možné aplikovat také na rostliny.

Rostliny jako člověk nebo zvířata jsou také živé organismy s jemnohmotným systémem. 

Léčit můžeme všechny druhy rostlin - od pokojových rostlin přes zahradní až po keře a stromy. Pro léčení je vhodné použít - mízu, listy, kůru, květ,... Nejlépe je použít pro potencování malý kousek nemocné části rostliny - list, květ, kůru,... Jako médiu pro ředění použijeme technickou destilovanou vodu.

Postup pro autopatii rostlin:

  • vezmeme malou, novou skleněnou nádobku, do které vložíme nemocnou část rostliny a zalijeme destlilovanou vodou, tak aby části rostliny byly ponořené. Necháme 2 hodiny.
  • po 2 hodinách části rostlin vyjmeme - nejlépe nepoužitou umělou lžičkou, špejlí (nepoužívejte kovové předměty)
  • následně nádobku dolijeme destilovanou vodou a vylijeme. Dále provedeme potencování tzv. Korsakovou metodou - nádobku znova doplníme a vylijeme. Tento úkon provedem 40x, což dosáhneme potence 40C. Kapalina ulpívající na stěnách přenáší informaci.
  • Čtyřicátou nádobku nevyléváme, ale provedeme s tekutinou postřik (stromy, keře, zahradní rostliny). K postřiku použijeme nový rozprašovač - stačí umělý rozprašovač za pár korun. U pokojových rostlin můžeme s potencovanou tekutinou provést zálivku, přímo z nádobky.