OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

POUŽITÍ KOLOIDNÍHO STŘÍBRA:

V DERMATOLOGII

Na základě exponovaného úkolu je pokožka vystavována mnoha útrapám a vnějším škodlivým vlivům. K tomu patří mechanická porušení (rány, vpichy), okolní jedy (spaliny, cigaretový kouř) UV záření a ,mnohá další. Takto jsou kožní nemoci vždy výrazem našeho porušeného imunitního systému.

Akné vulgaris (akné, kožní vyrážka)

Akné vulgaris jsou hnisavé záněty a ucpání mazových žlázek a vlasových kořínků.Akné rozkvétá zejména na oblastech pokožky, které jsou bohaté na mazové žlázy. Postiženy jsou především krk, záda, prsa a obličej. Svědící puchýřky svádějí ke škrabání, což zánět dále zhoršuje a může dokonce vést ke zjizvení.

Indikace: vnější ošetření aknózních puchýřků pomocí nasáklých tampónů koloidním stříbrem (od 3 do 12 let s 25ppm, od 12 let s 50ppm).Na zvláště postižená místa položit nasáklé, gázou nebo náplastí upevněné tampóny přes noc.Vnitřně ráno a večer užívat koloidní stříbro dle dávkování - chronické případy.

Absces (hnisavý vřed)

Na základě bakteriální nebo virové infekce nebo napadením plísněni se z obranných buněk, poničené tkáně a zničených choroboplodných zárodků tvoří hnis, který se nemusí vyskytnout pouze na pokožce, ale ve všech orgánech a tkáních (zubní absces). Často se obscesy vyskytují v podpžích a slabinách, protože se zde nachází veliké množství lymfatických uzlin k možnému zanícení. Velký absces může vyvolat horečku, zimnici, pocení a nevolnost. kožní abscesy se často vyznačují červenými, citlivými záněty a pulsujícími bolestmi hlavy.

Indikace: k zevnímu použití je třeba ošetřování dobře napuštěnými tampóny, které na noc zafixujeme mulovým obvazem (koncentrace dle dávkování vnější užití). Obvaz je nutné ráno a večer obměňovat. Kromě jiného podpoříme vnější působení vnitřním užitím a to dle dávkování - chronické případy.

Ekzém

Pod pojmem ekzém si představujeme souhrn všech možných svědících kožních infekcí, které nejsou nakažlivé. Podle průběhu onemocnění můžeme rozlišovat mezi akutním a chronickým ekzémem. První se projevuje zarudnutí pokožky, puchýřky, vlhkosti, otoky, erozí a strupovitostí. U chronického ekzému dochází k trhání pokožky, rohovatění, hrubnutí pokožky a tvorbě lupů.

Atopický ekzém  (endogenní ekzém) je imunitní odpovědí na okolní vlivy. Rovněž i fyzické faktory, dědičnost a poruchy látkové výměny na pokožce mohou hrát roli.Nastupuje většinou u malých dětí a vyznačuje se kromě jiného symptomy na hlavě (tvorba strupů).

U dospělých dochází často k tvorbě kruhovitých, numulárních ekzémů. Jsou podobné napadění plísněmi.

Indikace: postižená místa ošetřovat několikrát denně vně koloidním stříbrem (koncentrace dle dávkování vnější užití). Kromě jiného podpoříme vnější působení vnitřním užitím a to dle dávkování - chronické případy.

Kožní alergie

Kožní alergie je přehnaná reakce imunitního systému na někdy celkem neškodné látky. U kožních alergií rozlišujeme:

kontaktní dermatitidy - postižený reaguje v průběhu hodin nebo dní po přímém styku s alergenem (lepidla, rostliny, kosmetika,...) svědivými zarudlými fleky, tvoří se puchýřky a strupy.

kopřivku - během několika minut, hodin se tvoří rudé pupínky se svěděním. Známé jsou po styku s hmyzem, chemikáliemi, léky, potravinami

Indikace: několikrát denně postižená místa potírat koloidním stříbrem s 25ppm.

Poševní plíseň (vaginální mykóza)

Vaginální mykózu způsobuje např. kvasinka Candida albicans. Nemoc se projevuje pálením a svěděním a stydké pysky jsou rudě zanícené. Kromě toho se vaginální plíseň projevuje bílým výtokem nabo šedobílým povlakem.

Indikace: užívání koloidního stříbra 3x denně dle dávkování - akutní případy

PŘI ONEMOCNĚNÍ DÝCHACÍCH CEST

Nachlazení (chřipková infekce)

Nachlazení je spíše prostý, virem podmíněný zánět nosní sliznice a sliznice hrtanu. Je známo asi 200 různých virů způsobující nachlazení, jež je lehce přenosné z člověka na člověka. Nachlazení se ohlašuje škrávbáním v krku, ucpaný a vlhký nos. Může se objevit lehká teplota a bolest hlavy.

U nachlazení jde o virovou infekci, tak koloidní stříbro je zcela na místě.

Indikace: užívání koloidního stříbra 3x denně dle dávkování - akutní případy

Koloidní stříbro Praha, Plzeň, Brno, Ostrava, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Jihlava, Poděbrady, Žatec, Litvínov, Slany